12068A121JAT2D
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12068A121JAT2D
12068A121JAT2D
Part Number
12068A121JAT2D
Description
CAP CER 120PF 400V NP0 1206
Data sheet
12068A121JAT2D.pdf
Delivery Services
12068A121JAT2D
Comments
    12068A121JAT2D Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance120 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated400V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C