12068A181JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12068A181JAT2A
12068A181JAT2A
Part Number
12068A181JAT2A
Description
CAP CER 180PF 400V NP0 1206
Data sheet
12068A181JAT2A.pdf
Delivery Services
12068A181JAT2A
Comments
    12068A181JAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance180 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated400V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C