1206B331M100CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1206B331M100CT
1206B331M100CT
Part Number
1206B331M100CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 330PF 10V X7R 1206
Data sheet
1206B331M100CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1206B331M100CT
Comments
    1206B331M100CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C