1206B681K250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1206B681K250CT
1206B681K250CT
Part Number
1206B681K250CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 680PF 25V X7R 1206
Data sheet
1206B681K250CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1206B681K250CT
Comments
    1206B681K250CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C