1206N820J500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1206N820J500CT
1206N820J500CT
Part Number
1206N820J500CT
Description
MLCC 82PF 50V NPO 1206
Data sheet
1206N820J500CT.pdf
Delivery Services
1206N820J500CT
Comments
    1206N820J500CT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance82 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C