1206YA122JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1206YA122JAT2A
1206YA122JAT2A
Part Number
1206YA122JAT2A
Description
CAP CER 1200PF 16V NP0 1206
Data sheet
1206YA122JAT2A.pdf
Delivery Services
1206YA122JAT2A
Comments
    1206YA122JAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1200 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C