1206YA332FAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1206YA332FAT2A
1206YA332FAT2A
Part Number
1206YA332FAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 3300PF 16V NP0 1206
Data sheet
1206YA332FAT2A.pdf
Delivery Services
1206YA332FAT2A
Comments
    1206YA332FAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C