1206ZD104MAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1206ZD104MAT2A
1206ZD104MAT2A
Part Number
1206ZD104MAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 1206
Data sheet
1206ZD104MAT2A.pdf
Delivery Services
1206ZD104MAT2A
Comments
    1206ZD104MAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C