12101A332MAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12101A332MAT2A
12101A332MAT2A
Part Number
12101A332MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1210
Data sheet
12101A332MAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
12101A332MAT2A
Comments
    12101A332MAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C