12101C334JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12101C334JAT2A
12101C334JAT2A
Part Number
12101C334JAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
Data sheet
12101C334JAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
12101C334JAT2A
Comments
    12101C334JAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C