12102A221JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12102A221JAT2A
12102A221JAT2A
Part Number
12102A221JAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 220PF 200V NP0 1210
Data sheet
12102A221JAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
12102A221JAT2A
Comments
    12102A221JAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C