12102A820JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12102A820JAT2A
12102A820JAT2A
Part Number
12102A820JAT2A
Description
CAP CER 82PF 200V NP0 1210
Data sheet
12102A820JAT2A.pdf
Delivery Services
12102A820JAT2A
Comments
    12102A820JAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance82 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C