12103A103GAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12103A103GAT2A
12103A103GAT2A
Part Number
12103A103GAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 10000PF 25V NP0 1210
Data sheet
12103A103GAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
12103A103GAT2A
Comments
    12103A103GAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C