12103C335JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12103C335JAT2A
12103C335JAT2A
Part Number
12103C335JAT2A
Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1210
Data sheet
12103C335JAT2A.pdf
Delivery Services
12103C335JAT2A
Comments
    12103C335JAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.79mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C