12104D107KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12104D107KAT2A
12104D107KAT2A
Part Number
12104D107KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 100UF 4V X5R 1210
Data sheet
12104D107KAT2A.pdf
Delivery Services
12104D107KAT2A
Comments
    12104D107KAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance100 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.79mm)
    Voltage - Rated4V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C