12105A512GAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12105A512GAT2A
12105A512GAT2A
Part Number
12105A512GAT2A
Description
CAP CER 5100PF 50V NP0 1210
Data sheet
12105A512GAT2A.pdf
Delivery Services
12105A512GAT2A
Comments
    12105A512GAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance5100 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C