12105C182JA19A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12105C182JA19A
12105C182JA19A
Part Number
12105C182JA19A
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 1210
Data sheet
12105C182JA19A.pdf
Delivery Services
12105C182JA19A
Comments
    12105C182JA19A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C