12106C226MAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12106C226MAT2A
12106C226MAT2A
Part Number
12106C226MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1210
Data sheet
12106C226MAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
12106C226MAT2A
Comments
    12106C226MAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.79mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C