1210ZC335KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1210ZC335KAT2A
1210ZC335KAT2A
Part Number
1210ZC335KAT2A
Description
CAP CER 3.3UF 10V X7R 1210
Data sheet
1210ZC335KAT2A.pdf
Delivery Services
1210ZC335KAT2A
Comments
    1210ZC335KAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3.3 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.090" (2.29mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C