160S43X226MV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
160S43X226MV4E
160S43X226MV4E
Part Number
160S43X226MV4E
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1812
Data sheet
160S43X226MV4E.pdf
Delivery Services
160S43X226MV4E
Comments
    160S43X226MV4E Specifications
    SeriesTANCERAM®
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsSMPS Filtering
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.140" (3.55mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.175" L x 0.125" W (4.45mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C