18055A222KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18055A222KAT2A
18055A222KAT2A
Part Number
18055A222KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 1805
Data sheet
18055A222KAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
18055A222KAT2A
Comments
    18055A222KAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1805 (4512 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C