18081A471JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18081A471JAT2A
18081A471JAT2A
Part Number
18081A471JAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 1808
Data sheet
18081A471JAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
18081A471JAT2A
Comments
    18081A471JAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance470 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C