18081A561JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18081A561JAT2A
18081A561JAT2A
Part Number
18081A561JAT2A
Description
CAP CER 560PF 100V NP0 1808
Data sheet
18081A561JAT2A.pdf
Delivery Services
18081A561JAT2A
Comments
    18081A561JAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance560 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C