18082A222KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18082A222KAT2A
18082A222KAT2A
Part Number
18082A222KAT2A
Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 1808
Data sheet
18082A222KAT2A.pdf
Delivery Services
18082A222KAT2A
Comments
    18082A222KAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C