18085A472GAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18085A472GAT2A
18085A472GAT2A
Part Number
18085A472GAT2A
Description
CAP CER 4700PF 50V NP0 1808
Data sheet
18085A472GAT2A.pdf
Delivery Services
18085A472GAT2A
Comments
    18085A472GAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C