18085C273JAT9A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18085C273JAT9A
18085C273JAT9A
Part Number
18085C273JAT9A
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1808
Data sheet
18085C273JAT9A.pdf
Delivery Services
18085C273JAT9A
Comments
    18085C273JAT9A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.027 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C