1808B152K202NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808B152K202NT
1808B152K202NT
Part Number
1808B152K202NT
Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1808
Data sheet
1808B152K202NT.pdf
Delivery Services
1808B152K202NT
Comments
    1808B152K202NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.065" (1.65mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C