1808B221K302NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808B221K302NT
1808B221K302NT
Part Number
1808B221K302NT
Description
CAP CER 220PF 3KV X7R 1808
Data sheet
1808B221K302NT.pdf
Delivery Services
1808B221K302NT
Comments
    1808B221K302NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.065" (1.65mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C