1808J1000223JDT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J1000223JDT
1808J1000223JDT
Part Number
1808J1000223JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1808
Data sheet
1808J1000223JDT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1808J1000223JDT
Comments
    1808J1000223JDT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C