1808J1000331KXR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J1000331KXR
1808J1000331KXR
Part Number
1808J1000331KXR
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 1808
Data sheet
1808J1000331KXR.pdf
Delivery Services
1808J1000331KXR
Comments
    1808J1000331KXR Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C