1808J1000332KXR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J1000332KXR
1808J1000332KXR
Part Number
1808J1000332KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 1808
Data sheet
1808J1000332KXR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1808J1000332KXR
Comments
    1808J1000332KXR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C