1808J1000334KXR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J1000334KXR
1808J1000334KXR
Part Number
1808J1000334KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1808
Data sheet
1808J1000334KXR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1808J1000334KXR
Comments
    1808J1000334KXR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C