1808J1K50120KCR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J1K50120KCR
1808J1K50120KCR
Part Number
1808J1K50120KCR
Description
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Data sheet
1808J1K50120KCR.pdf
Delivery Services
1808J1K50120KCR
Comments
    1808J1K50120KCR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance12 pF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated1500V (1.5kV)
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C