1808J2000331KXR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J2000331KXR
1808J2000331KXR
Part Number
1808J2000331KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 330PF 200V X7R 1808
Data sheet
1808J2000331KXR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1808J2000331KXR
Comments
    1808J2000331KXR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C