1808J2000332MDT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J2000332MDT
1808J2000332MDT
Part Number
1808J2000332MDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 1808
Data sheet
1808J2000332MDT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1808J2000332MDT
Comments
    1808J2000332MDT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C