1808J2000390JDT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808J2000390JDT
1808J2000390JDT
Part Number
1808J2000390JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 39PF 200V X7R 1808
Data sheet
1808J2000390JDT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1808J2000390JDT
Comments
    1808J2000390JDT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance39 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C