1808XA331KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1808XA331KAT2A
1808XA331KAT2A
Part Number
1808XA331KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 330PF 4V NP0 1808
Data sheet
1808XA331KAT2A.pdf
Delivery Services
1808XA331KAT2A
Comments
    1808XA331KAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated4V
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C