18121A272GAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18121A272GAT2A
18121A272GAT2A
Part Number
18121A272GAT2A
Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 1812
Data sheet
18121A272GAT2A.pdf
Delivery Services
18121A272GAT2A
Comments
    18121A272GAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance2700 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C