18121A392KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18121A392KAT2A
18121A392KAT2A
Part Number
18121A392KAT2A
Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 1812
Data sheet
18121A392KAT2A.pdf
Delivery Services
18121A392KAT2A
Comments
    18121A392KAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3900 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C