18121C474K4T2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18121C474K4T2A
18121C474K4T2A
Part Number
18121C474K4T2A
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Data sheet
18121C474K4T2A.pdf
Delivery Services
18121C474K4T2A
Comments
    18121C474K4T2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C