18121E225MAZ2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18121E225MAZ2A
18121E225MAZ2A
Part Number
18121E225MAZ2A
Description
CAP CER 2.2UF 100V Z5U 1812
Data sheet
18121E225MAZ2A.pdf
Delivery Services
18121E225MAZ2A
Comments
    18121E225MAZ2A Specifications
    SeriesFLEXITERM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C