18122A332GAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18122A332GAT2A
18122A332GAT2A
Part Number
18122A332GAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 1812
Data sheet
18122A332GAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
18122A332GAT2A
Comments
    18122A332GAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C