18122A822JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18122A822JAT2A
18122A822JAT2A
Part Number
18122A822JAT2A
Description
CAP CER 8200PF 200V NP0 1812
Data sheet
18122A822JAT2A.pdf
Delivery Services
18122A822JAT2A
Comments
    18122A822JAT2A Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance8200 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C