18123A222FAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18123A222FAT2A
18123A222FAT2A
Part Number
18123A222FAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 2200PF 25V NP0 1812
Data sheet
18123A222FAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
18123A222FAT2A
Comments
    18123A222FAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C