18123C684KAZ2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18123C684KAZ2A
18123C684KAZ2A
Part Number
18123C684KAZ2A
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1812
Data sheet
18123C684KAZ2A.pdf
Delivery Services
18123C684KAZ2A
Comments
    18123C684KAZ2A Specifications
    SeriesFLEXITERM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C