18123E225ZAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18123E225ZAT2A
18123E225ZAT2A
Part Number
18123E225ZAT2A
Description
CAP CER 2.2UF 25V Z5U 1812
Data sheet
18123E225ZAT2A.pdf
Delivery Services
18123E225ZAT2A
Comments
    18123E225ZAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C