18125A222MAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18125A222MAT2A
18125A222MAT2A
Part Number
18125A222MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 1812
Data sheet
18125A222MAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
18125A222MAT2A
Comments
    18125A222MAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C