18127A222FAT9A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18127A222FAT9A
18127A222FAT9A
Part Number
18127A222FAT9A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 2200PF 500V NP0 1812
Data sheet
18127A222FAT9A.pdf
Delivery Services
18127A222FAT9A
Comments
    18127A222FAT9A Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C