18127C124KAT1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18127C124KAT1A
18127C124KAT1A
Part Number
18127C124KAT1A
Description
CAP CER 0.12UF 500V X7R 1812
Data sheet
18127C124KAT1A.pdf
Delivery Services
18127C124KAT1A
Comments
    18127C124KAT1A Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.12 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C