1812N221J302NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1812N221J302NT
1812N221J302NT
Part Number
1812N221J302NT
Manufacturer
Knowles Novacap
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1812
Data sheet
1812N221J302NT.pdf
Delivery Services
1812N221J302NT
Comments
    1812N221J302NT Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.065" (1.65mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C